Polecane kosmetyki

Czym czyścić twarz?

Oczyszczona cera to podstawa codziennej pielęgnacji. Właściwe dbanie o twarz składa się z wielu elementów a dobry wygląd to efekt pracy, pielęgnacji starań o nią każdego dnia. Skóra twarzy jest najbardziej narażona na zanieczyszczenia – jest odsłonięta przez cały dzień, nakładamy na nią różne kosmetyki, często źle dobrane które pogarszają jej stan, używamy kosmetyków kolorowych, które po powrocie do domu powinny być dokładnie usunięte. Ponadto, w ciągu całego dnia często twarzy dotykamy, zostawiając na niej różne zanieczyszczenia.

Niektórzy z nas nie zdają sobie sprawy z tego, jak duży wpływ na jej ogólną kondycję ma właściwe oczyszczenie skóry. Często bagatelizujemy ten rodzaj pielęgnacji cery, skoro kosmetyk, którego używamy i tak po chwili zostanie z twarzy usunięty lub zmyty. Pamiętajmy jednak, że zabieg oczyszczania skóry to podstawa pielęgnacji, która ma duży wpływ na działanie używanych przez nas innych kosmetyków na twarz. Każdy krem, nawet ten najdroższy, dobrze posłuży skórze, jeśli zostanie ona dobrze oczyszczona oraz przygotowana na jego przyjęcie.

Jakie kosmetyki służą do oczyszczania twarzy i zapewnią odpowiednią pielęgnację cery?

Mleczko do demakijażu – ze względu na jego tłustą konsystencję szybko i skutecznie usuwa kosmetyki użyte do makijażu, oraz różne zanieczyszczenia, które osadzają się na twarzy przez cały dzień. Ma również dobre właściwości nawilżające, dlatego szczególnie polecane jest osobom z cerą suchą.

Płyn do demakijażu – korzystając z tego kosmetyku, wybierajmy płyny dwufazowe, które dobrze nadają się do wodoodpornego makijażu, szczególnie tego na oczach. Taki płyn wnikając w skórę, dobrze usuwa wszelkie zabrudzenia.

Płyn micelarny – służy do oczyszczenia twarzy, usunięcia kosmetyków kolorowych, posiada również właściwości odświeżające. W składzie zawiera tzw. micele, które poprzez swoje właściwości potrafią połączyć się z cząsteczkami różnych zanieczyszczeń – sebum, resztkami kosmetyków i pomagają w ich usunięciu. Płyny micelarne dodatkowo łagodzą podrażnienia oraz pomagają zmniejszyć widoczność rozszerzonych porów. Polecane są osobom o wrażliwej i przesuszonej skórze.

Żele do mycia twarzy – zawierają środki myjące i nakładamy je na mokrą twarz, a następnie spłukujemy wodą. Żele kupujemy z uwzględnieniem odpowiedniego typu skóry, przeznaczone dla indywidualnych potrzeb własnej cery.

Olejki do mycia twarzy – doskonale oczyszczają z wszelkich tłustych zanieczyszczeń. Biorąc pod uwagę fizyczną właściwość, że tłuszcze oczyszczają tłuszcze, cząsteczki tłuszczu zawarte w olejku w połączeniu z innymi cząsteczkami tłustych zanieczyszczeń osadzonych na powierzchni naszej twarzy i przetarciu wacikiem, pozostawiają skórę czystą i nawilżoną.

Pianka do mycia twarzy – to delikatniejsza forma żelu. Posiada lekką konsystencję, delikatnie myje i oczyszcza skórę, nie wysuszając jej. Przy zastosowaniu takiego kosmetyku nie mamy już dodatkowej funkcji spieniania go.

Tonik do twarzy – odświeża skórę po zabiegu oczyszczającym mleczkiem, płynem czy olejkiem. Głównym celem toniku jest przywrócenie cerze właściwego PH skóry po zabiegach oczyszczania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy + jedenaście =

Follow @ Instagram

No posts available!