Polecane, Styliści i eksperci doradzają

Jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja ciała?

Szczególnie w lecie, nasza ciało potrzebuje codziennej pielęgnacji, ponieważ w przeciwnym razie szybko matowieje i zaczyna się łuszczyć. Aby uniknąć przedwczesnego starzenia się skóry, wystarczy wypracować sobie własną poranną i wieczorną rutynę, która będzie służyć zarówno naszej skórze jak i umysłowi. Wiele osób poświęca dużo więcej uwagi pielęgnacji swojej twarzy niż ciała i jest to poniekąd wytłumaczalne, ze względu na bardzo szybki tryb dnia i mało czasu, który można poświęcić tylko sobie. Często wydaje się, że to właśnie pielęgnacja twarzy jest bardziej istotna, niż odpowiednia higiena osobista. Prawdą jest, że twarz to część ciała bardzo narażona na czynniki zewnętrzne takie jak wiatr, mróz czy ostre słońce, przez co szybciej się starzeje i traci swoje nawilżenie. Jednak warto mieć na uwadze, że reszta naszego ciała jest na to równie narażona, jeśli nie zapewniamy odpowiedniej pielęgnacji. Jej brak skutkuje mniejszą odpornością na niesprzyjające skórze warunki.
Aby zapewnić skórze zdrowy wygląd i gładkość, przed nawilżeniem trzeba pamiętać o złuszczeniu martwego naskórka. Do tego najlepiej używać peelingów oraz kremów złuszczających. Peelingi można wykonać nawet własnoręcznie z produktów takich jak cukier czy kawa. Dzięki nim nie tylko pozbędziemy się martwego naskórka, ale też pobudzimy mikrokrążenie krwi, dzięki czemu preparaty będą się lepiej wchłaniać, a nasza skóra będzie odżywiona. Jeśli najlepszym sposobem na relaks jest długa kąpiel w wannie, warto pamiętać o natłuszczających olejkach do kąpieli, które sprawią, że skóra będzie miękka. Oprócz olejków, jest wiele alternatyw. Bardzo odżywcze dla skóry są również kąpiele w naparach z ziół takich jak na przykład nagietek, szałwia lub rumianek. Częste gorące kąpiele nie wpływają na stan naszej skóry zbyt dobrze, ponieważ prowadzą do jej przesuszenia.
Dla naszej skóry istotne jest to, jakiej jakości kosmetykami będziemy ją pielęgnować. Warto zastanowić się nad doborem odpowiednich produktów do oczyszczania, złuszczania oraz nawilżania. Do codziennej pielęgnacji warto stosować kosmetyki, których składnikiem jest tyrozyna, która jest niezbędnym składnikiem do produkcji kolagenu, czyli białka potrzebnego do odbudowy skóry. Istotne są również preparaty zawierające witaminy A, E i C, czyli przeciwutleniacze, które neutralizują wolne rodniki. Tego typu produkty uzupełniają niedobory lipidów i witamin, które wzmacniają naturalną warstwę ochronną skóry. W przypadku skóry wrażliwej i skłonnej do przesuszeń, lepiej unikać kosmetyków, w których skład wchodzi alkohol lub drażniące substancje, na przykład SLS czy SLES. Wyboru kosmetyków należy dokonywać biorąc pod uwagę porę roku. W zależności od tego, nasza skóra jest narażona na różne czynniki pogodowe. W zimie należy wybierać kosmetyki nawilżające i natłuszczające, żeby nie pozwolić skórze na przesuszenie. W lecie warto zainwestować w dobre kremy z filtrem i delikatne kremy nawilżające, dzięki którym nie stracimy zbyt dużej ilości wody.
Trzymając się takiej rutyny możemy mieć pewność, że nasza skóra pozostanie w dobrej kondycji przez długie lata. Pielęgnacja całego ciała jest bardzo istotna nie tylko ze względu na piękno, ale i higienę osobistą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × pięć =

Follow @ Instagram