Polecane, Pozostałe tematy, Styliści i eksperci doradzają

Jak skutecznie oczyszczać twarz?

Żyjąc w XXI trudno odgrodzić się od szkodliwych dla nas czynników. Powietrze pełne spalin samochodowych, modyfikowane pożywienie, stres, to wszystko sprawia, że organizm ludzki staje się coraz bardziej podatny na choroby i wirusy. Należy zatem pamiętać o pielęgnacji swojego ciała od wewnątrz jak i od zewnątrz. Oczyszczanie twarzy – wydaje się być banalne, jednak ma duże znaczenie jeśli zależy nam na zdrowej i pozbawionej niedoskonałości skórze.
Podstawową czynnością, o której nigdy nie powinno się zapominać jest demakijaż. Cera pod koniec dnia jest pełna szkodliwych i niszczących jej barierę składników. Wydzielane sebum, wspomniane wcześniej spaliny, smog i dodatkowo makijaż wykonany kilka godzin wcześniej to kombinacja niezwykle sprzyjająca pojawianiu się wyprysków i uczuleń. Aby zminimalizować ich powstawanie należy dokładnie oczyszczać skórę. Istnieje sporo technik, te podstawowe – mleczko, żel bądź tonik, lub innowacyjne – za pomocą ściereczek, gąbek, olejków lub nawet specjalnie do tego zaprojektowanych urządzeń. Ważne jest, aby oczyszczać skórę etapowo, to znaczy nie skupiać się na jednej technice. Moja rutyna składa się z podwójnego mycia żelem i użycia toniku na koniec, kilkukrotne oczyszczanie pozwala na pozbycie się niemal w pełni zanieczyszczeń nagromadzonych w ciągu dnia. Odpowiednie nawilżanie skóry jest również ważnym aspektem mającym wpływ na jej wygląd i kondycję. Należy dostarczać jej składników odżywczych w ciągu dnia oraz po każdym demakijażu, ponieważ cera po zastosowaniu produktów oczyszczających jest przesuszona i bardziej podatna na działanie szkodliwych czynników. Odpowiednią barierą i końcowym etapem demakijażu powinno być nałożenie kremu, bądź serum uzupełniającego i przywracającego witalność.
Codzienne oczyszczanie skóry jest istotne, jednak nie załatwia sprawy i nie gwarantuje posiadania idealnej cery bez skaz. Fenomenem ostatniego czasu są maseczki, peelingi i parówki. Ich duży wybór to ukłon w stronę klientów mających różne zapotrzebowania i problemy skórne. Istnieją oczyszczające, odmładzające, nawilżające, łagodzące podrażnienia. Posiadają różne składniki, te naturalne – glinki, aloes, ekstrakty roślinne i warzywne jak i te dziwne, egzotyczne, na przykład śluz ślimaka. Aby cieszyć się piękną cerą nie trzeba teraz wybierać się do SPA i wydawać fortuny – wystarczy kopalnia wiedzy, czyli Internet i trochę zapału. Możemy eksperymentować i szukać dodatkowej pomocy dla skóry twarzy zarówno w drogeriach jak i w domowej kuchni. Dla mnie hitem okazała się kurkuma, jej połączenie z oliwą z oliwek i sokiem z cytryny sprawia, że przebarwienia oraz drobne wypryski na mojej cerze znikają. Wskazane jest stosowanie maseczek 1-2 razy w tygodniu.
Jestem żywym przykładem na to, że domowe oczyszczanie skóry wystarczy, aby pozbyć się trądziku i innych „twarzowych nieprzyjemności”. Odpowiednie oczyszczanie twarzy w ciągu dnia, nawilżanie oraz stosowanie maseczek i peelingów co prawda zużywa trochę energii ale działa bardzo korzystnie. Gdy jednak to nie wystarczy, można skorzystać z usług doświadczonej kosmetyczki, która podpowie co warto zrobić, aby poprawić kondycję skóry. W moim przypadku nie było to jednak konieczne. Choć warto wspomnieć, że samo zewnętrzne oczyszczanie cery nie wystarczy. Odpowiednia dieta i nawadnianie organizmu jest również istotne. Mnie z moimi problemami skórnymi pomogło picie ziołowych herbatek i odstawienie niezdrowej żywności.
Jak skutecznie oczyszczać twarz? Należy zadbać o nią od zewnątrz i od wewnątrz. Kombinacja zdrowych nawyków  pomoże zlikwidować bądź przynajmniej ograniczyć powstawanie niedoskonałości. Wystarczy tylko trochę zapału i dyscypliny, aby móc cieszyć się zdrowym wyglądem na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy + szesnaście =

Follow @ Instagram