Styliści i eksperci doradzają

Modne wzory na paznokciach – jak je zrobić?

Wzory na paznokcie cieszą się niesłabnącą popularnością. Ciężko się dziwić, gdyż wykonanie takiej stylizacji nie jest bardzo wymagające, a jednocześnie mnogośc opcji daje nam pole do popisu. Wzory na paznokciach możemy swobodnie dopasowywać chociażby do naszej kreacji. Jak jednak wykonać takie wzory?

Wzory na paznokcie – jak je zrobić?

Najprostszym sposobem jest wybranie się do salonu kosmetycznego, który jest zaopatrzony w niezbędne akcesoria potrzebne do wykonania stylizacji. Dodatkowo wybierając się do sprawdzonego salonu kosmetycznego mamy pewność, że kosmetyczka wykona swoją pracę profesjonalnie, a efekt końcowy będzie satysfakcjonujący.

Jeśli jednak mamy zacięcie artystyczne i chcemy wykonać wzory na paznokciach samodzielnie, to w takim wypadku niezbędne będą nam:

lakier bazowy
lakiery kolorowe
zmywacz do paznokci
pędzelki o różnych rozmiarach
naklejki na paznokcie (rozwiązanie opcjonalne, ale świetne dla osób początkujących)
waciki oraz patyczki do uszu
Opcjonalnie można także użyć utrwalacza do paznokci, który utrwali efekt końcowy.

Stylizację najlepiej wykonywać na zdrowych i zadbanych paznokciach, gdyż efekt najlepiej prezentuje się na takiej właśnie płytce. W celu poprawienia kondycji paznokci warto stosować odżywki do paznokci czy olejek rycynowy. Pomocne mogą okazać się również kremy do rąk wzbogacone proteinami, a także… odpowiednia dieta.

Kiedy posiadamy już niezbędne akcesoria i przybory, a nasze paznokcie są w dobrej kondycji możemy rozpocząć pracę nad stylizacją.

Wzory na paznokcie – krok po kroku

Pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić, to naniesienie lakieru bazowego na paznokcie, a następnie zaczekaj, aż lakier wyschnie. W następnej kolejności nakładamy warstwę lakieru kolorowego, a po jego wyschnięciu nanosimy lakier ponownie. Taki sposób da nam pewność całkowitego pokrycia powierzchni płytki. W przypadku ewentualnych niedociągnięć możesz skorygować zmywaczem. Po wyschnięciu możesz przejść do kolejnego kroku, czyli nakładania wzorków.

Wykonanie wzorów na paznokciach

Dla osób początkujących lub chcących mieć pewność dobrze wykonanych wzorów pomocne będzie skorzystanie z naklejek na paznokcie. Osoby czujące się na siłach i posiadające „pewną rękę” oraz doświadczenie mogą wykonać wzory za pomocą pędzelków o różnej grubości. Można je również wykorzystać do cieniowania czy malowania ornamentów. Raczej nie poleca się wykonywania stylizacji za pomocą pędzelka dołączonego do lakieru, gdyż nie jest on zbyt precyzyjny i może popsuć efekt końcowy.
Jeśli zależy nam na precyzji możemy skorzystać ze stylografu lub rapidografu. Cena każdego z tych narzędzi waha się od 20 do 100 złotych.

Do stworzenia kropek o idealnym kształcie przeznaczona jest sonda do paznokci.

W przypadku, jeśli dany wzór nam nie wyjdzie, to nie należy się zniechęcać. Należy użyć przygotowanego wcześniej wacika, który zwilżamy zmywaczem (najlepiej takim nie zawierającym acetonu). Dodatkowo, jeśli zdąży się, że nałożymy zbyt dużą ilość lakieru, warto skorzystać z patyczka do uszu, dzięki któremu zbierzemy nadmiar lakieru z płytki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 + 13 =

Follow @ Instagram