Styliści i eksperci doradzają

Niezbędne kosmetyki do makijażu oczu

Makijażowa ewolucja

W dzisiejszych czasach makijaż to dla wielu kobiet niezbędny element codziennego szykowania. Traktowany jest na równi z pielęgnacją, nałożeniem ubrania czy uczesaniem włosów. Wpływają na to dwa czynniki. Po pierwsze zmianie uległy powszechne kanony piękna. Kobiety bez makijażu czują się nagie, nieatrakcyjne lub mają wrażenie, że ich stylizacja jest niedokończona. Podobnie odbierane są przez środowisko zewnętrzne. Kobieta, która nosi makijaż wygląda na zadbaną, seksowną i pewną siebie zarówno w oczach kobiet, jak i mężczyzn. Innym powodem popularności makijażu, jest szeroki dostęp do renomowanych produktów.

Obecnie mamy do dyspozycji wiele świetnych kosmetyków w dobrej jakości i przystępnej cenie. Nie występują, już problemy z dostępnością kolorów, faktur czy wykończeń. Należy, również zauważyć, że współcześnie większość z nas potrafi się malować. Wiedzę tę możemy zaczerpnąć z tutoriali makijażowych, telewizji czy magazynów dla kobiet. Dowodem na ewolucję makijażu w naszej kulturze jest fakt, że nie ograniczamy się tylko do wytuszowania rzęs i pomalowania ust błyszczykiem. Zamiast tego, wykonujemy pełny makijaż, a główną uwagę skupiamy na oczach. Malowane tej części twarzy, tworzy spektakularny efekt, odciąga uwagę od niedoskonałości skórnych oraz podkreśla nasz naturalny kolor tęczówki. Jakie są niezbędne produkty do wykonania makijażu oka? Sprawdźmy!

Niezbędniki makijażu oka

Po pierwsze, baza. Jest to element, o którym wcześniej słyszano tylko w gronie kosmetyczek i makijażystek. Obecnie, coraz więcej kobiet zaczyna od niego swój makijaż oka. Baza przede wszystkim przedłuża trwałość nałożonych później cieni oraz powoduje lepsze ich rozcieranie i mieszanie między sobą. Dzięki niej cienie się nie rolują, co jest częstym objawem w przypadku posiadaczek cery tłustej. Bazy posiadają, także różne wykończenia. Zatem możemy ich używać, aby utrzymać nasz makijaż w tonacji matowej lub podbić blask cieni, które są perłowe albo satynowe.

Cienie. Główny składnik, robiący cały efekt. Współcześnie wybór cieni jest ogromny. Firmy kosmetyczne oferują mocno napigmentowane cienie o przeróżnych wykończeniach, od matowych do brokatowych. Bogata jest, również kolorystyka. Bez przeszkód znajdziemy dziś palety o barwach neutralnych lub kolorowych, a także cienie w ciepłej i chłodnej tonacji. Mówiąc o cieniach, warto wspomnieć o narzędziach do wykonywania makijażu. Dziś, pędzle nie są tylko atrybutem makijażystek. Kobiety także, korzystają z tego typu aplikatorów, a popularne wcześniej pacynki odeszły już w zapomnienie. W tym sezonie rządzą palety w odcieniach fioletu.

Tusze są obecne w makijażu oka już od dawna. Nic dziwnego, podkreślone rzęsy zawsze działały na mężczyzna jak magnes. Zabieg ten, dodatkowo tworzy iluzję optycznego powiększenia oka. Współcześnie modne jest malowanie nie tylko górnych rzęs, ale i dolnych. Kobiety wreszcie, zauważyły, że element ten drastycznie zmienia wygląd makijażu, a zapominanie o nim może spowodować wrażenie ciężkości powieki. Rynek kosmetyczny jest bogaty w tusze, które za sprawą dopracowanych szczoteczek tworzą na rzęsach różnorakie rezultaty. Dobry tusz powinien być maksymalnie czarny, wydłużać i rozdzielać rzęsy oraz dodatkowo je pogrubiać.

Kredki i eyelinery. Już nie tylko czarne. Obecnie kobieta z czarną kredką na linii wodnej jest rzadkim widokiem. Teraz królują kredki o białym lub cielistym kolorze. Bowiem odkryto, że czarna kredka pomniejsza i zwęża oko, jasna kredka natomiast tworzy efekt przeciwny, odwracając dodatkowo uwagę od zaczerwienień znajdujących się na białku oka. Analogicznie wygląda sprawa eyelinerów. Czarne kreski odchodzą do lamusa, natomiast dominować zaczynają kolorowe eyelinery o różnych wykończeniach. Widok srebrnej kreski na oku kobiety nikogo już nie dziwi. Szczególnie, jest to widoczne w okresie letnim, kiedy kobiety nie wstydzą się nosić neonowych, bijących po oczach kresek na oku.

Makijaż oka może w naszym wyglądzie zdziałać cuda, warto w związku z tym przełamać pewne, bezpieczne standardy i nie bać się pokazać naszej oryginalności poprzez kolory lub fantazyjne wykończenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + jeden =

Follow @ Instagram

No posts available!