Styliści i eksperci doradzają

Profesjonalny manicure w domu

Dla każdej kobiety bardzo ważna jest nie tylko kondycja cery, wygląd włosów czy odpowiednio dobrany strój, lecz również wygląd ich dłoni, a w szczególności paznokci. W dzisiejszych czasach rynek kosmetyczny oferuje nam duży wachlarz salonów, które oferują nam profesjonalny manicure. Odpowiednio wyszkolone osoby są w stanie z każdych paznokci wyczarować cuda. Niestety musimy również wziąć pod uwagę fakt, iż w zależności od naszej urody będziemy musieli odwiedzać kosmetyczkę co trzy bądź cztery tygodnie. Stworzone przez kosmetyczkę paznokcie z czasem powodują, że nasza płytka paznokcia znacznie się osłabia, jest łamliwa i krucha. Dla osób, które nie chcą bądź nie mogą korzystać z usług profesjonalnych salonów, dobrym rozwiązaniem będzie zrobienie manicure w domowym zaciszu.

Domowy manicure

Zanim zajmiemy się ozdabianiem naszych paznokci lakierami i innymi dodatkami powinniśmy zadbać o ich czystość i odpowiednią długość. Rynek produktów do paznokci oferuje nam wiele ciekawych kosmetyków, które mają za zadanie ułatwienie nam dbania o dłonie. Tego typu kosmetyki możemy znaleźć w każdej drogerii stacjonarnej bądź internetowej. Podstawowymi produktami jakie mogą nam się przydać do wykonania domowego zabiegu są:
– cążki do usuwania skórek/bądź kowadełko w zależności od upodobań
– preparat zmiękczający skórki
– odpowiednio dobrane pilniki
– niewielkie nożyczki
– polerka
– miska z ciepłą wodą i mydłem

No to zaczynamy!

Zanim zabierzemy się do zabiegu warto zaplanować sobie chwile spokoju, proces dbania o nasze dłonie ma być przyjemny i relaksujący. Podczas zabiegu warto mieć wszystkie potrzebne przyrządy przy sobie. Pierwszym krokiem jest długie wymoczenie dłoni w misce z ciepłą wodą i mydłem. Ten krok pozwoli nam odpowiednio zmiękczyć skórki wokół paznokci, jak i spowoduje, że znacznie łatwiej będzie nam nadać im kształt. Niestety nie zawsze mamy czas na to by moczyć dłonie, wtedy możemy sięgnąć po preparaty zmiękczające skórki. Czas moczenia dłoni zależy od typu naszych skórek, jeżeli mamy małe i cienkie skórki czas moczenia będzie nieco krótszy niż u osób posiadających skórki twarde i duże. Jeżeli używamy preparatów zmiękczających odczekujemy tyle czasu ile zalecana producent na opakowaniu. Po wymoczeniu czas na podważenie skórek kowadełkiem i usunięcie ich dokładnie i powoli cążkami. Starajmy się usuwać wszelkie skórki u dołu paznokcia jak i po bokach w zależności od potrzeb. Gdy nasze skórki są już usunięte warto wyczyścić paznokcie od spodu, po tej czynności zabieramy się za nadanie odpowiedniego kształtu. Kształt paznokci nadajemy nożyczkami, cążkami do paznokci bądź pilnikami, przyrząd dostosowujemy do naszych potrzeb. Warto również pamiętać by nieco upiłować paznokcie, gdy chcemy je obcinać. Posiadając już odpowiedni kształt możemy zabrać się za proces polerowania płytki paznokcia. Gdy nasze paznokcie wyglądają już schludnie i zadowalająco możemy pomalować je zwykłym lakierem, odżywką, czy lakierem hybrydowym. Do tego ostatniego powinniśmy zaopatrzyć się w kolejne specjalistyczne przyrządy. Zestaw startowy dla osób chcących robić sobie manicure hybrydowy w domu dostępny jest w wielu drogeriach internetowych bądź specjalistycznych sklepach. Warto pamiętać, że nie tylko twarz, włosy czy figura i odpowiedni ubiór są ważne lecz również zadbane dłonie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście + 11 =

Follow @ Instagram