Polecane

Wesoły makijaż na każdą porę roku – jak dobierać kolory?

Makijaż

Makijaż to czynność, która jednej osobie może sprawiać przyjemność a drugiej może „utrudniać życie”. Zazwyczaj powodem tego jest brak umiejętności, brak rozeznania na ten temat, ale również to, że nie każdy chce i potrzebuje makijażu. Dużo osób zniechęca się niewiedzą na jego temat, jak się do tego zabrać, jak zacząć i co jest do czego. W dobie Internetu i powstałych aplikacji takich jak: YouTube czy Instagram każdy jest w stanie przyswoić wiedzę na temat, o którym jeszcze do niedawna nie miał pojęcia, a nawet zdarza się, że uczeń przerasta mistrza. Trzeba jednak pamiętać, że makijaż powinien być dobrą zabawą, a nie tylko maską, która sprawia, że wyglądamy pięknie; zabawą, w której możemy poznawać kolory, łączyć je ze sobą, próbować różnych technik a przede wszystkim uczyć się posługując się metodą prób i błędów, bo tylko w ten sposób dojdziemy do zadowalającego nas efektu. Bardzo ważne jest to, aby spróbować wszystkiego, jeśli nie spróbujesz nie dowiesz się, czy pomarańczowy cień na twoim oku będzie Ci pasował albo, czy ta różowa pomadka będzie dobra na wiosnę. Zabawa kolorami to najlepsza rzecz w makijażu, ponieważ wszystko zależy od naszej wyobraźni i kreatywności, ale jak dobrać je tak, aby były odpowiednie do makijażu na każdą porę roku?

Kolory odpowiednie do każdej tęczówki

Przede wszystkim najważniejsze jest, aby dowiedzieć się jakie kolory cieni pasują do naszych oczu. Jest na to pewien łatwy sposób; na kole barw znajdź kolor swojej tęczówki, to co będzie naprzeciwko, jest twoją odpowiedzią.
Oczy niebieskie- pomarańczowy, żółty, brązowy, złoty,
Oczy zielone- różowy, fioletowy,
Oczy brązowe- szary, niebieski, fioletowy.

Kolory odpowiednie do pory roku

Ta kwestia jest również bardzo prosta, ponieważ możemy kierować się pogodą, np. jesień jest chłodna, więc najlepiej sprawdzą się ciemne brązowozłote kolory, które idealnie pasują do deszczowego klimatu.
Poniżej znajdziesz przykłady makijażu na każdą porę roku:
Wiosna- na oczy idealne będą delikatne pastelowe kolory; różowy, zielony, niebieski, kreska eyelinerem, błyszczyk lub matowa pomadka w odcieniach różu.
Lato- wszelkie żółcie i pomarańcze mile widziane, matowa pomadka w jasnych odcieniach nude lub przezroczysty błyszczyk.
Jesień- najlepsze będą odcienie brązów i złota, matowa pomadka w ciemnych tonacjach również brązowych.
Zima- super sprawdzi się czarne smokey lub różne odcienie niebieskiego i fioletowego, na usta klasyczna czerwona lub bordowa pomadka.
Dzięki tym szczegółom możesz zrobić makijaż, który nie tylko będzie do Ciebie pasował i odzwierciedlał, ale sprawi, że robiąc go poczujesz się jak artysta i będziesz w stanie stworzyć coś twojego i unikatowego. Makijaż jest swego rodzaju sztuką, która nie zna ograniczeń i biorąc pod uwagę fakt, że na świecie istnieje bardzo dużo marek kosmetycznych oraz produktów każdy jest w stanie wybrać coś dla siebie niezależnie od tego, jaką kwotą pieniężną dysponuje. Posiadając swoją kreatywność i własne pomysły, możesz z niego stworzyć małe arcydzieło na twarzy, która jest jak płótno i czeka na twój ruch pędzlem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − pięć =

Follow @ Instagram