Styliści i eksperci doradzają

Wybieramy odpowiedni krem do twarzy

Krem to podstawa

Krem do twarzy, to kosmetyk, którego używać powinien właściwie każdy. Kobietom raczej nie trzeba tego przypominać, ale mężczyźni nie zawsze są przekonani, że krem może być także ich sprzymierzeńcem. Krem ma spełniać bardzo wiele ważnych funkcji – ma nawilżać, chronić przed słońcem w lecie, a zimą przed mrozem, a także w późniejszym wieku – odmładzać skórę i odejmować lat. Jaki więc krem wybrać?

Krem odpowiedni do wieku

Oznaczenia na kremie, dotyczące wieku, w jakim należy go stosować, nie znajdują się tam bez powodu i nie należy ich bagatelizować. Prawdą jest, że innego kremu potrzebuje nastolatka, a innego kobieta dojrzała.
Młode dziewczyny i nastolatki – powinny głównie postawić na kremy nawilżające, które zapewnią prawidłowy poziom nawilżenia skóry, co kiedyś uchroni je przed zbyt szybkim pojawieniem się pierwszych zmarszczek. Dodatkowo w okresie młodzieńczym można pomyśleć także ewentualnie o kremach matujących, jeżeli cera jest przetłuszczająca się i ma tendencje do świecenia się. Kremy przeciwzmarszczkowe zostawmy w tym czasie w spokoju i sięgnijmy po nie dopiero, kiedy będzie taka potrzeba.
Kremy przeciwzmarszczkowe, określane mianem anty-aging, są zarezerwowana dla nieco starszych kobiet. Pierwsze oznaki starzenia, zobaczymy już przed 30 rokiem życia, gdyż po 25 roku, zaczyna gwałtownie spadać produkcja kolagenu w naszej skórze, co odbija się znacznie na jej napięciu i jędrności. Kobiety po 25 roku życia – mogą pomyśleć o delikatnej pielęgnacji przeciwstarzeniowej, ale dalej należy pamiętać, aby nie sięga po kremy z kategorii, dla starszych kobiet, gdyż występują w nich o wiele silniejsze składniki, które zwyczajnie „rozleniwią” naszą skórę, która w tym wieku wymaga jedynie drobnej pomocy.

Kremy do skóry dojrzałej, 40+, 50+ i wyżej, zawierają składniki aktywne które są skoncentrowane i dobrane specjalnie do tego typu cery. Częstymi składnikami kremów przeciwstrzeniowych jest witamina C, aktywne peptydy, czy też ekstrakty roślinne – np. popularna obecnie wąkrota azjatycka (Centella asiatica).

Krem dobry na każdą porę roku

Nie od dziś wiadomo, że krem powinien chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, panującymi na zewnątrz. Kremy z filtrem są dobrym wyborem – właściwie na każdą porę roku, ale w lecie należy pamiętać o wyższej wartości SPF kremu z filtrem. Zimą wystarczy krem z ochroną 10 – 15 SPF, natomiast latem, przy dużych upałach – nie wahajmy się sięgnąć po krem z ochroną 50 SPF. Regularne używanie skutecznych kremów z filtrem, może spowolnić procesy starzenia nawet o kilka lat! Filtry często są już dodawane do kremów, używanych w codziennej pielęgnacji, warto zwracać na to uwagę podczas zakupów.

Krem na zimę – powinien być bardziej tłusty niż ten na lato. Powinien dobrze chronić warstwę hydro-lipidową, narażoną na silny mróz. Pozwoli on zabezpieczyć skórę przed pękaniem i wysychaniem pod wpływem mrozu.

Krem odpowiedni do typu cery

Przy tym wszystkim – należy pamiętać o doborze kremu pod kątem rodzaju posiadanej cery. Inny krem wybiorą posiadaczki cery tłustej, mieszanej, a innych osoby z cerą suchą lub wrażliwą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − dziesięć =

Follow @ Instagram